چه دکوراسیونی برای اتاق خواب کودک داشته باشیم؟

ایندفعه تصمیم دارم که برای شما درباره اتاق خواب کودک صحبت کنم.چا که تزئین دکوراسیون اتاق خواب امری به شدت مهمیه که در خواب و روحیه کودک خیلی تاثیر داره.خیلی از والدین اشتباها فکر میکنن که باید اتاق شادی روبرای کودکشون بوجود بیاورند.اما سلیقه کودک متناسب با رشد او تغییر میکنه و همینطور ممکنه در روحیه کودک تاثیر بزاره.همینطور برای تهیه یک سیسمونی نوزاد خوب هم باید دقت کنید تا کودک در آرامش وراحتی کامل بزرگ بشود.به همین علت این مقالرو من برای شما در مورد اتاق خواب کودک تنظیم کردم.

چه دکوراسیونی انتخاب کنیم؟

سیسیمونی نوزاد و اتاق خواب کودک

 

باید بدانید که کودک متناسب با سنی که داره بیشتر وقتش رو ممکنه در اتاق صرف بکنه.به همین دلیل شما برای انتخاب یک دکوراسیون خوب ومناسب باید سلیقهکودکتون رو در نظر بگیرید . خیلی از والدین اینکارو نمیکنند و نسبت به سلیقه خودشون اتاق رو تزئین میکنند.از طرفی دیگر شما میتونید برای تهیه وسایل اتاق از کودکتون نظر بپرسید و در بگذازید در انتخاب وسایل شریک باشد.

باتوجه به اینکه سلیقه کودکتون نسبت به رشد ذهنی او تغییر میکند ، یا ممکن است با دیدن انیمیشن های متنوع سلیقه او تغییر کند و یا اینکه بوسیله پیدا کردن دوستان جدید سلیقه او تغییر کند.به همین دلیل شما باید طوری دکوراسیون رو انتخاب کنید که دردسر کمتری برای شما ایجاد کنه و به صرفه هم باشه.درادامه به نکاتی برای تهیه وسایل می پردازم.

نکته بعدی که باید به اون توجه کنید اینکه کودک نیاز به فضای بازی برای بازی لازم داره.پس زمان خرید وسایل سیسمونی نوزاد به این نکته توجه کنید باید فضای مناسببی برای کودکتون در نظر بگیرید.حالا با تمام این نکات برای انتخاب دکوراسیون با من همراه باشید.

اتاق کودک چه رنگی باید داشته باشد:

سیسمونی نوزاد و اتاق خواب کودک

یکی از مهم ترین عناصر اتاق رنگ دیوار ها می باشد که تاثیر گذاری بیشتری دارد.اگر بخوایم با سلیقه کودکمون  رنگ دیوار هارو انتخاب کنیم، باتوجه به تغییر سلیقه ن ها باید مدام رنگ دیوار هارو عوض کنیم.به همین دلیل در این زمینه نباید با توجه به سلیقه کودکان اقدام کنیم.عده ای از معماران داخلی براین باورند که بهتر است رنگ دیور هارو به حالت خنثی انتخاب کنند. شما میتونید رنگ مورد علاقه کودکتون رو با وسایل دیگر مثلرو تختی و یا فرش به اتاق او وارد کنید.

شما میتونید از رنگ های خنثی مثل:سفید ، خاکستری ، کرم و بژ استفاده کنید.این رنگ ها خیلی راحت با رنگ های دیگر ترکیب  و هماهنگ می شوند.

نکته دیگر اینکه با انتخاب رنگ خنثی ، شما در انتخاب رنگ برای دیگر وسایل مشکلی نخواهید داشت.این رنگ ها آرامش خوبی برای کودک ایجاد میکند و باعث خواب راحت تر می شود.

البته اگر دنبال جلوه ای زیباتر و متفاوت برای اتاق هستید، پیشنهاد معماران به والدین این است که از رنگ های خنثی پاستلی استفاده کنند.این نوع رنگ ها هم آرامش خاصی دارند و با رنگ پررنگ تر هم بسیار راحت هماهنگ میشوند.

چه تختی برای اتاق خواب کودک و سیسمونی نوزاد مناسب تر است؟

مهم ترین نکته در انتخاب هر وسیله ای برای سیسمونی نوزاد این است ابتدا توجه کنید که سلیقه کودک شما مدام درحال تغییر است.ممکنه که درابتدا برای خرید سرویس خواب نوزاد به یاد تخت هایی با جلوه های زیبا و به اصطلاح پرنسسی بیافتید.درابتدا ممکنه که برای کودک شما دارای جذابیت باشه اما با تغییر سلیقه کودک ، شما مجبور میشوید که سرویس خواب رو عوض کنید.بنابراین ازتخت های استفاده کنید که طراحی ساده ای داشته باشند.همینطور دقت داشته باشید که در انتخاب سرویس خواب با اندازه تخت دقت کنید تا برای دوران نوجوانی کودک هم مناسب باشه و مشکلی برای شما بوجود نیاید.

توجه داشته باشید که اگر اتاق خواب کوچکی دارید تخت رو در گوشه ای قرار بدید تا کودک فضای کافی برای بازی داشته باشد.

معماران طراحی داخلی براین باورند که برای دوفرزند بهتر است از دو تخت با طراح ساده استفاده کنید و دربین آنها میز کنار تختی قرار بدهید. بدین وسیله شما مرزی رو هم برای کوکتون مشخص میکنید..اما اگر فضای کافی برای دوتخت مجزا ندارید میتونید از تخت های دوطبقه استفاده کنید.کودکان علاقه بیشتری به تخت های دوطبقه دارند به همین سبب برای خوابیدن در تخت بالا ممکن است مشکلاتی بوجود بیاید.برای حل این مشکل میتونی برنامه ای برای خوابیدن نوبتی در تخت بالایی داشته باشید .

چگونه سلیقه کودک رو در نظر بگیریم؟

شما بعد از اینکه رنگ دیوار ها و تخت رو انتخاب کردید ، میتونید با در نظر گرفتم سلیقه کودکتون رنگ های پر انرژی رو هم وارد اتاق کنید. شما میتونید با پرسیدن سوالاتی مثل رنگ شخصیت مورد علاقه کارتونی از سلیقه او استفاده کنید.البته روش هایی وجود داره که درادامه باهم بررسی میکنیم.

از عکس برگردان دیواری استفاده کنید:

شما میتونید برای تزئین اتاق کودک از عکس برگردان های دیواری استفاده کنید که به راحتی برروی دیوار نصب می شوند.نکته مثب این عکس برگردان ها این است که شما میتونید با تغییر سلیقه کودک ، اونهارو بکنید و طرح دیگری رو مناسب با سلیقه جدید کودک نصب کنید.

استفاده از روتختی :

شما میتونید با استفاده از روتختی ، سلیقه کودکتون رو وارد اتاق کنید و براحتی در صورت تغییر سلیقه اون رو عوض کنید.

انتخاب فرش برای اتاق خواب کودک:

یکی دیگر از روش هایی که میتونید سلیقه کودکتون رو وارد اتاق کنید خرید فرش است که میتونید متناسب با سلیقه کودکتون تهیه کنید.اما به این نکته توجه کنید که برای تعویض فرش باید هزینه بیشتری رو پرداخت کنید.پس اگه نمیخواید هزینه ای برای این مورد اختصاص بدید میتونید از فرش های بدون طرح و نقش استفاده کنید.یااینکه میتونید از فرش های با طرح هندسی استفاده کنید.

محل های برای قرار دادن اسباب بازی ها در نظر بگیرید:

سیسمونی نوزاد و کمد دیواری کودک

شما برای جلوگیری از شلوغی اتاق کودک به محل هایی برای قرار دادن ساباب بازی هاهی کودک و یا کتاب ها و همینطور لباس کودک نیاز پیدا می کنید.کمد بهترین گزینه برای اینکار می باشد.برای تهیه کمد بهتر است انتخابتون مشابه با تختی که تهیه کردین باشه.در ضمن برای کودکتون مشخص کنید که هر قسمت از کمد برای گذاشتن چه وسیله ای می باشد.همینطور نسبت به قد کودکتون لباس ها و اسباب بازی هارو پایین تر قرار بدین تا بتونه به اون ها دسترسی داشته باشه.

نورپردازی اتاق:

سیسمونی نوزاد و نورپردازی اتاق خواب کودک

برای نورپردازی اتاق میتونید از انواع آویزها استفاده کنید.بهتره که از آویز ها با کلاهک شیشه ای استفاده نکند که خطری برای کودک نداشته باشد.همشنور میتونید از هالوژن ها و نورهای سقفی هم استفاده کنید.

برای تامین نور میز کودک هم میتونید از چراغ مطالعه استفاده کنید تا کودک در درس خواندن مشکلی نداشته باشد.

نتیجه گیری:

برای اینکه یک دکوراسیون انتخاب کنید انتخاب های خیلی زیادی وجود داره.من برخی از اون هارو برای شما توضیح دادم تا هم در تزئین اتاق و هم در تهیه سیسمونی نوزاد بتونید بهترین انتخاب هارو داشته باشید.

امیدوارم این مقاله برای شما کاربردی و مفید بوده باشه.

بدون برچسب

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

بالا